Mogelijk krijgt u straks minder pensioen (10-2-2012)
Bpf MITT is van plan om de pensioenen te verlagen.
Lees meer...
Onderzoek: drie misverstanden over pensioenen (9-2-2012)
Welke zijn dat?
Pensioen gaat niet omhoog in 2012 (27-12-2011)
Het bestuur heeft opnieuw moeten besluiten om de pensioenen per 1 januari 2012 niet te verhogen.
Werken naast (deeltijd-)pensioen wordt voordeliger (23-12-2011)
Bent u 60-plus? Dan mag u werken naast uw pensioen zonder dat u meer belasting hoeft te betalen.
Wijziging contactgegevens werkgever (23-12-2011)
Werkgevers kunnen vanaf nu met hun vragen terecht bij de werkgeversadministratie.
AOW gaat voortaan in op uw verjaardag (22-12-2011)
Wordt u 65 jaar na 1 april 2012? Dan wijzigt het moment waarop u AOW gaat ontvangen.
Toekomst pensioenen vastgelegd in akkoord (21-12-2011)
De pensioenleeftijd gaat omhoog, de AOW-uitkering wordt flexibel en gaat stijgen.
Mijnpensioenoverzicht.nl toont uw netto pensioen (18-11-2011)
Wilt u weten wat u straks netto aan pensioen en AOW overhoudt?
Nederlands pensioen nog altijd beste ter wereld (17-11-2011)
Ons pensioenstelsel is voor de derde keer op rij als ´s werelds beste uit de bus gekomen.
Uw Uniform Pensioenoverzicht 2011 staat online (26-10-2011)
Wilt u weten hoeveel pensioen u hebt opgebouwd? Bekijk uw Uniform Pensioenoverzicht online.
Financiële positie pensioenfondsen onder druk (16-8-2011)
Pensioenfondsen hebben het moeilijk. Dat komt door de lage rente en problemen op de aandelenbeurzen.
Jaarverslag 2010 beschikbaar (2-8-2011)
U vindt het jaarverslag 2010 van Bedrijfstakpensioenfonds MITT ook op deze website.
Plan uw pensioen met de pensioenplanner
De pensioenplanner geeft helder weer wat er gebeurt als u bijvoorbeeld eerder stopt met werken.
Dekkingsgraad Bpf MITT eind maart 2012 (24-4-2012)
Eind maart 2012 was de voorlopige dekkingsgraad van Bpf MITT 92,7%.
(9-2-2012)
Over pensioenen en pensioenfondsen bestaat een aantal misverstanden. Motivaction heeft hiernaar onderzoek gedaan in opdracht van de Vereniging van Bedrijfstakpensioenfondsen (VB). De drie meest uitgesproken misverstanden zijn:
Hebben pensioenfondsen nu minder geld dan voor de kredietcrisis?Nee. Pensioenfondsen hebben nu meer geld. Voor de crisis hadden de pensioenfondsen samen ongeveer 780 miljard euro aan vermogen. Door de kredietcrisis in 2008 en 2009 daalde dat bedrag flink. Dat verlies was eind 2010 meer dan goedgemaakt. De afgelopen weken zijn de beleggingen van veel pensioenfondsen op de beurzen minder waard geworden. Toch hebben de pensioenfondsen nog steeds meer geld dan voor de crisis.Het pensioenfonds Mitt beschikte eind 2007 over een vermogen van ruim 993 miljoen euro. Eind 2011 was dit vermogen aangegroeid tot ruim 1,3 miljard euro.
Krijg ik minder pensioen dan ik aan premie heb betaald?Integendeel. Een werknemer krijgt veel meer aan pensioen uitbetaald dan hij en zijn werkgever samen ooit aan premies hebben betaald. Tot vier keer zoveel. Dat komt doordat pensioenfondsen hun beleggingen over lange termijn kunnen spreiden. Daarnaast houden ze de kosten laag.
Gaat een groot deel van mijn pensioenpremie op aan kosten?Nee. Gemiddeld gaat maar 3,5 % van de pensioenpremie op aan kosten. Pensioenfondsbestuurders krijgen geen of een bescheiden vergoeding voor hun werk. Bonussen komen in pensioenfondsbesturen niet voor. Pensioenfondsen zijn namelijk geen commerciële bedrijven en ze hebben geen winstoogmerk.
Meer informatieKijk voor meer informatie op de website Samenstajijsterk.nl.
Bron: VB